Psi Fitness
Wyginam śmiało ciało :-)
To taka zaawansowana kinezyterapia. To właśnie w kinezyterapii wykorzystujemy dużo ćwiczeń z psiego fitnessu, ale oczywiście na innym poziomie zaawansowania czy trudności. Podobnie jak w terapii ruchem (kinezyterapii) wykorzystujemy wszelkiego rodzaju pomoce: berety sensoryczne, piłki, „orzeszki”, „jeżyki”, podesty.

Psi Fitness - korzyści:
Główne cele psiego fitnessu to: budowa masy mięśniowej, utrata wagi oraz poprawa kondycji, równowagi i koordynacji ciała. Ale przede wszystkim, to wspaniała zabawa i pogłębianie relacji psa z opiekunem. Te ćwiczenia poprawia ogólną sprawność fizyczna psa, ale mogą być też formą przygotowania zwierzęcia do sezonu, zawodów, utrzymania kondycji między sezonami sportowymi lub po prostu formą aktywności opiekuna ze swoim pupilem.
Psi fitness to również profilaktyka przed urazami i kontuzjami, zarówno dla psów „kanapowych”, jak i sportowych. Pies świadomy swego ciała, jego umiejętności i możliwości, pewny siebie jest mniej podatny na kontuzje i urazy. Jego ciało wie, jak zareagować.
Ćwiczenia dobieram indywidualnie do psa, w zależności od jego wieku, stanu zdrowia i kondycji fizycznej. Co najważniejsze, ćwiczenia są wykonywane w bezpiecznym środowisku pod okiem zoofizjoterapeuty. Ćwiczę z psem, ale pokazuję także opiekunowi, jak może ćwiczyć z nim w domu, parku czy ogrodzie.
Pamiętaj! Tutaj, podobnie jak w fizjoterapii, ważna jest jakość, potem dopiero ilość.
- Poprawi kondycję,
- Poprawi równowagę i koordynację ciała,
- Poprawi świadomość ciała,
- Rozwinie pewność siebie,
- Poprawi umięśnienie psa,
- Jest znakomitym elementem treningu dla psów sportowych.
Szczeniaki (do czasu zakończenia wzrostu) nie ćwiczą psiego fitnessu. Szczeniaki zapraszam na spotkania budujące ich świadomość ciała, wspierające zdrowy rozwój (więcej w zakładce „Przedszkolak – zdrowy rozwój szczeniaka”).