Przedszkolak

Zdrowy rozwój szczeniaka

To zestaw ćwiczeń, a raczej aktywności ruchowej, przeznaczony dla szczeniąt. Ma na celu budowanie świadomości ciała, zdrowych nawyków ruchowych, wspomaganie rozwoju i koordynacji ruchowej oraz budowanie więzi z Opiekunem.

Co proponuję w ramach programu?

Prosty i lekki program oparty na zabawie i naturalnych ruchach / zachowaniach psa oraz masażu, który jest dla szczeniaków ważnym elementem rozwoju i budowy świadomości ciała. Prosty, ale niezmiernie ważny dla rozwoju szczeniaka. Nie ćwiczymy żadnego psiego fitnessu ze szczeniakiem! Do czasu zakończenia wzrostu kostnego nie obciążamy zwierzęcia sportem ani fitnessem!

To bezpieczna zabawa i rozwój pod okiem fizjoterapeuty. Większość aktywności możesz po przeszkoleniu wykonywać z pupilem w domu, w parku czy w ogrodzie. To ruch bez przeciążeń rozwijającego się aparatu ruchu.

Zajęcia są indywidualne, nie prowadzę zajęć grupowych. Każde pierwsze zajęcia poprzedzone są konsultacją fizjoterapeutyczną, obejmującą badanie psa na potrzeby rehabilitacji. Aby móc działać, muszę znać stan zdrowia zwierzęcia.